Absolute Link لینک های مطلق

Absolute Link (لینک مطلق) به Hyperlink یی گفته می‌شود که حاوی یک URL کامل است که دربرگیرنده ی تمامی اطلاعاتی است که برای باز کردن یک صفحه از وب سایت در شبکه ی اینترنت مورد استفاده قرار می گیرند. این اطلاعات عبارتند از:
- پروتکل قابل استفاده همچون HTTP یا FTP
- نام دامنه ی سایت
- نام دایرکتوری
- و نام فایل (مثلاً html.)

همواره به یاد داشته باشیم که Absolute Link ها آدرس‌هایی منحصر به فرد بوده و هرگز تحت هیچ عنوان نمی‌توانیم دو لینک از این جنس با آدرس‌هایی مشابه تحت شبکه ی اینترنت داشته باشیم.

به طور کلی، لینک ها را می‌توان به دو گروه Absolute و Relative تقسیم‌بندی کرد که می‌توان آن‌ها را به ترتیب تحت عناوین «مطلق» و «نسبی» ترجمه کرد. همان‌طور که پیش از این گفتیم، لینک های مطلق حاوی یک آدرس کامل اینترنتی هستند اما این در حالی است که لینک های نسبی صرفاً حاوی بخشی از آدرس هستند و برای آن که عینیت پیدا کنند، باید تحت یک دامین خاص منحصر مورد استفاده قرار گیرند. برای روشن‌تر شدن تفاوت این لینک ها، به دو مثال زیر توجه کنید:

https://www.sokanacademy.com/glossary

لینک فوق، یک لینک مطلق است چرا که حاوی پروتکل اس اس ال (https)، نام دامنه (www.sokanacademy.com) و دایرکتوری (glossary) است. نسخه ی نسبی این لینک به صورت زیر خواهد بود:

/glossary

لینک های Relative تاحدودی سریع‌تر از لینک های Absolute هستند چرا که وقتی مرورگر با چنین لینک هایی مواجه می شود، اصلاً نیازی نخواهد داشت تا ابتدا اقدام به یافتن سایت کرده سپس صفحه ی مد نظر را داخلش بیابد بلکه می‌داند که لینک مد نظر داخل دامینی که پیش از این یافته شده است می باشد.


در تاریخ: 1395/04/30 در دسته بندی: A

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)