API امنیتی گوگل پسورد شما را با Trust Score جایگزین می کند

به دنبال افزایش تهدیدات امنیتی و تکرار موضوع از دست رفتن پسورد ها و دسترسی به اطلاعات شخصی، گوگل کار بر روی پروژه امنیتی خود به نام Abacus (چرتکه) را شروع کرده است که حاصل آن معرفی Trust API در دستگاه های اندرویدی خواهد بود. کار این API محاسبه امتیاز اطمینان (یا همان Trust Score) و استفاده از آن برای دسترسی دادن به کاربر به سرویس های مختلف است. این امتیاز با استفاده از الگوی های مختلف کاربر محاسبه می شود.

اگر شما هم از تایپ کردن یوزنیم و پسورد در دستگاه های اندرویدی خسته شده اید، می توانید به خلاص شدن از دست آن ها امیدوار باشید. گوگل برای جایگزین کردن پسورد های معمول و رایج و همچنین اضافه کردن یک لایه امنیتی بیشتر، اعلام کرده است که در حال توسعه و کار بر روی یک API امینتی جدید به نام Trust API می باشد.

در کنفرانس I/O (نوآوری در فضای باز) در ماه گذشته، گوگل برنامه خود برای استفاده از «Trust Score» که از الگو های مختلف کاربری مانند الگوی تایپ، الگوی صدا و صحبت کردن، مکان، تشخیص چهره و ... برای تشخیص مشروعیت دسترسی کاربر استفاده می کند، را اعلام کرد.

این بدین معناست که یک مهاجم حتی با دانستن پسورد شما نیز نمی تواند به حساب کاربری تان دسترسی داشته باشد. این شرکت پیش رو در فناوری قصد دارد از داده های زیست سنجی (biometric) برای محاسبه Trust Score استفاده کند تا روش تأیید دو فاکتوری (یا دو مرحله ای) را ایمن تر کند. این ابتکار با نام پروژه Project Abacus در حال توسعه است. نام این پروژه اولین بار سال گذشته در کنفرانس Google I/O مطرح شد.

گوگل قصد دارد پروژه Project Abacus را در پس زمینه دستگاه شما اجرا کرده و به این صورت داده های مختلف را برای محاسبه Trust Score جمع آوری کند. اگر به هنگام استفاده از یک سرویس و تلاش برای دسترسی به آن Trust Score شما بالا نباشد، آن گاه از شما خواسته می شود که اطلاعات بیشتر یا پسورد خود را وارد کنید.

دن کافمن (Dan Kaufman)، رئیس بخش فناوری ها و پروژه های پیشرفته گوگل (ATAP) در گوگل در I/O گفت: «اگر همه چیز خوب پیش برود، ما انتظار داریم که این API تا پایان امسال برای تمام توسعه دهندگان اندروید در تمام جهان در دسترس باشد»

به نظر می رسد که این API ابتدا در بانک ها مورد آزمون قرار گیرد و سپس تا آخر سال میلادی جاری در دسترس توسعه دهندگان اندرویدی قرار داده شود.

Google Trust API Will Replace Your Passwords With A ‘Trust Score’

0


  • توسط:
  • تاریخ:
  • زمان مطالعه: 4
  • تعداد بازدید: 57

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)