Hyperpolyglot: ابزاری مناسب برای برنامه‌نویسان حرفه‌ای

Hyperpolyglot یک مرجع مناسب برنامه‌نویسی است که اکثر زبان‌های برنامه‌نویسی را در خود دارد و می‌تواند برای هر ‌برنامه‌نویسی در هر سطحی مفید باشد. این منبع آنلاین شامل مجموعه‌ای از تفاوت‌ها، شباهت‌ها، برتری‌ها و ضعف‌های زبان های برنامه‌نویسی مختلف و ابزارهای برنامه‌نویسی رایج است. اگر شما یک برنامه‌نویس هستید، حتما باید یک‌ بار از این سایت دیدن کنید. برای آشنایی بیشتر با این سایت، با ما در سکان آکادمی همراه باشید.

Hyperpolyglot چیست؟ در واقع این اصطلاح به‌ معنای «فوق چند زبانی» است و به کسی گفته می‌شود که در چند زبان برنامه‌نویسی (معمولا شش یا بیشتر) حرفه‌ای شده و یا به سادگی با آن‌ها کار می‌کند. اگر صحبت از یک برنامه‌نویس باتجربه باشد، قطعا یک شخص Hyperpolyglot در چندین زبان برنامه‌نویسی باتجربه خواهد‌ بود. این شخص با استفاده از مفاهیم و اصول اولیه مشابه، می‌تواند بر روی چند پلتفرم مختلف کار کند.

با این‌حال، گاهی اوقات حتی برای یک فرد متخصص، یادآوری تفاوت‌ها و شباهت‌های زبان‌های برنامه‌نویسی سخت خواهد بود. یک برنامه‌نویس علیرغم کار مداوم و تمرین مداوم، ممکن است برای خود یک منبع مراجعه داشته باشد. Hyperpolyglot دقیقا چیزی‌است که شما نیاز دارید. این وب سایت اساسا یک ابزار قدرتمند برای جست‌ و جوی شباهت ها و تفاوت‌های بین زبان‌های برنامه‌نویسی و ابزار‌های برنامه‌نویسی است.

Hyperpolyglot لیستی از تفاوت‌ها و شباهت‌های زبان‌های برنامه‌نویسی را به صورت پهلو-به-پهلو ارائه می‌دهد و به‌ راحتی می‌توان زبان‌ها و ابزار‌های مشهور برنامه‌نویسی را باهم مقایسه کرد. علاوه‌ بر زبان‌های مشهوری نظیر C++ ،Go ،C، Java و ...، این وب‌ سایت در مورد ابزارهای برنامه‌نویسی نظیر Unix Shell، ابزارهای ساخت، ویرایشگر‌های متنی، پایگاه‌های داده و ... نیز تفاوت‌ها و شباهت‌ها را بیان نموده‌است.

Hyperpolyglot یقینا ابزار مناسبی است که هر برنامه‌نویس باید آن را Bookmark کرده و در لیست علایق اش قرار دهد. علاوه بر تمام این موارد، محتویات سایت تحت نظر گواهی Creative Commons Attribution-shareAlike 3.0 قرار دارد.

A Useful Side-By-Side Programming Reference Sheet

0


محسن میرزایی

محسن میرزایی متولد شهریور ماه ۱۳۷۱ در شهرستان سقز استان کردستان است. محسن کارشناسی اش در رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات در دانشگاه کردستان را به اتمام رسانده و قصد ادامه ی تحصیل در رشته ی مالتی مدیا را دارا است. محسن تنها سرگرمی هایی که دارد یا نواختن پیانو است و یا برنامه نویسی و به هر دو به یک اندازه علاقمند است که برنامه نویسی را از دوران دبیرستان و با زبان برنامه نویسی کیوبیسیک و بعد از آن ویژوال بیسیک شروع نمود و در ادامه ی راه نیز زبان هایی نظیر جاوا، سی شارپ، و ای اس پی را فرا گرفت و در حال حاضر نیز بیشتر تمرکزش روی زبان جاوا است. 

در علم کامپیوتر هم انیمیشن سازی و مولتی مدیا حوزه های مورد علاقه ی محسن هستند و اولین تجربه انیمیشن سازی اش با نرم افزار SwishMax و آن هم ساخت انیمیشن های دو بعدی بود. محسن به برنامه های فرهنگی و آموزشی بسیار علاقه دارد و امیدوار است که در سکان آکادمی بتواند در راستای توسعه دانش ایفای نقش کند و فرهنگ آموزش و یادگیری در هر مکان و زمان و برای هر کس به صورت رایگان را توسعه بخشد.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)