لینوس توروالدز نسخه 4.7 کرنل لینوکس را با ویژگی های جدید عرضه می کند

لینوس توروالدز، خالق لینوکس بالاخره از عرضه کرنل لینوکس 4.7 خبر داد. بعد از 7 کاندید انتشار، کرنل 4.7 با تعداد زیادی اصلاح باگ، ویژگی جدید و تغییرات امنیتی در راه است. این توزیع، از پردازنده های گرافیکی مدل AMD Radeon RX 480 پشتیبانی می کند و قابلیتی را اضافه کرده که به کاربر اجازه می دهد تا فرکانس کاری پردازنده خود را تغییر دهد.

طی دو ماه گذشته کرنل لینوکس 4.7 در فاز توسعه قرار داشت و در 24 جولای 2016 لینوس اعلام کرد که توزیع این نسخه برای همه ی سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس در راه است. در خبری، لینوس به احتمال تاخیر کوچک در آماده سازی این کرنل به خاطر سفرهای خود اشاره کرد و همچنین تغییرات اساسی که در آن صورت گرفته را عنوان کرد.

طی این دو ماه، در مجموع 7 کاندید برای انتشار عرضه شد. اگر قبلا پیگیر چرخه توسعه کرنل بوده باشید، این زمان بندی فشرده باعث تعجبتان نخواهد بود. انتشار لینوکس 4.7 به این معنی است که merge window نسخه 4.8 شروع شده است. لینوس امیدوار است که توزیع بعدی اقدامی بزرگ تر در راستای عرضه محتویات نسل بعدی لینوکس باشد (merge window فرایندی در توسعه نرم افزار است که در پروژه های بزرگ به کار می رود و به دوره زمانی یی دقیقا بعد از عرضه نسخه ای جدید اطلاق می شود. در این مدت تعداد زیادی patch و بهینه سازی به پروژه فعلی ادغام (merge) می شود که قبل از عرضه نسخه بعدی، زمان زیادی برای بررسی و آزمایش نیاز خواهند داشت.)

ویژگی های جدید در کرنل 4.7 لینوکس 
یکی از بزرگترین تغییرات در این نسخه، پشتیبانی از پردازنده های گرافیکی جدید AMD یعنی Radeon 480 است. طبق انتظار، این پشتیبانی مستقیما در درایور ویدئویی AMDGPU گنجانده شده است.

تغییر عمده دیگر، ماژول امنیتی جدید یعنی LoadPin است. کار این واحد این است که اطمینان می دهد ماژول هایی که توسط کرنل لینوکس لود می شوند از یک سیستم فایل واحد سرچشمه می گیرند.

قابل توجه این که کرنل 4.7 دارای ابزار schedutil cpufreq governor است که اجازه می دهد فرکانس کاری پردازنده تان را تغییر دهید.

تغییر دیگر در این نسخه شامل پشتیبانی از parallel directory lookups و ارتقاء firmware به وسیله ی مکانیزم Capsule در EFI است.

اگر علاقمند به دریافت آخرین نسخه از کرنل لینوکس هستید، می توانید به سایت kernel.org مراجعه نموده و اقدام به دانلود آخرین نسخه کرنل 4.7 لینوکس نمایید.

Linus Torvalds Releases Linux Kernel 4.7 — Here Are The New Features

0


مرتضی صمدی

مرتضی صمدی در حال حاضر بیش از هر چیزی دیگری به کسب تجربه فکر می کند تا به محض این که خدمت سربازی اش به پایان رسید، گزینه های کاری به مراتب بهتری برای ورود به بازار کار داشته باشد. مرتصی متولد سال 1371 و دانشجوی رشته ی نرم افزار است. زبان انگلیسی رو با مطالعه زیاد مطالب مختلف فرا گرفته و سکان آکادمی این افتخار را دارد تا از تجربیات وی در این حوزه بهره مند گردد. علاقه ی وی به برنامه نویسی اندروید خیلی زیاده اما بیش از آن، به نوشتار طنز گرایش داشته و امیدوار است روزی طنز را در برنامه نویسی یا برنامه نویسی را در طنز ادغام کرده و محیط دلنشین تری برای یادگیری این مهارت فراهم گرداند. جمله یی که یادآوری آن به مرتضی حس خوبی می ده این است که "اگه تو 30 سالگی پیانو زدن رو شروع کنیم، تو 50 سالگی به احتمال زیاد حرفی واسه گفتن داشته باشیم!" ولی از آنجا که نه پیانو داره و نه 30 سالش شده، فعلا به تمرین سوت می پردازه ...


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)