شروع دوره ی مقدماتی آموزش سیستم عامل گنو/لینوکس در سکان آکادمی

سیستم عامل گنو/لینوکس که خیلی اوقات به اختصار همان لینوکس خوانده می‌شود توانسته است در زمینه ی سرور و شبکه سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد اما این در حالی است که در زمینه ی سیستم‌های دسکتاپ، کماکان سیستم عامل های ویندوز و مکینتاش گوی سبقت را از لینوکس ربوده اند! در همین راستا، لینوکس توروالدز -خالق کرنل لینوکس- در مصاحبه یی اعلام کرده است که قصد دارد ۲۵ سال بعدی زندگی‌اش را به مبارزه با مایکروسافت و تصاحب سهم بازار سیستم‌های دسکتاپ بپردازد. با توجه به آینده ی روشن لینوکس و روز به روز افزوده شدن کاربران دسکتاپ بیشتری به این سیستم عامل، بر آن شدیم تا دوره ی آموزش مقدماتی لینوکس را در سکان آکادمی برگزار کنیم. برای اطلاع از جزئیات بیشتر این دوره، با ما همراه باشید.

پیش از هر چیز، توصیه می‌کنیم آموزش «چرا باید به لینوکس مهاجرت کنیم؟» این دوره را مطالعه فرمایید چرا که این آموزش خود گویای اهمیت مهاجرت به لینوکس است. 

در دوره ی آموزش مقدماتی لینوکس، سعی شده تا از میان توزیع‌های مختلف لینوکسی، توزیع Ubuntu به خاطر محبوبیت و فراگیری‌اش انتخاب شود اما این در حالی است که تفاوت‌های چندانی مابین توزیع‌های مختلف لینوکسی به‌خصوص در زمینه ی کامند لاین وجود نخواهد داشت. علاوه بر تمرکز بر نحوه ی استفاده از کامند لاین، بخش‌های گرافیکی توزیع اوبونتو نیز توضیح داده شده‌اند تا کسانی که برای اولین بار است اقدام به نصب سیستم عامل گنو/لینوکس می‌کنند، با حداقل سردرگمی مواجه شوند.

با شروع دوره ی آموزش مقدماتی لینوکس، وارد دنیای اپن سورس شده و لذت اپن سورسی بودن را بچشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 • احمد میرزایی در تاریخ: 1395/06/20

  سلام.
  به به خیلی هم خوبه. چی از این بهتر. شاید قبل از سکان آکادمی خیلی از اساتید زحمت کشیدن و لینوکس آموزش دادن، ولی سکان برای شروع و جلو رفتن آدماها رو آماده می کنه. مثله جادی که سرنخ و ایده خیلی چیزاها رو به آدما میده برای شروع و جلو رفتن.
  دمتون گرم. پرانرژی باشید واسه کارهای خوب. پیش بسوی گنو/لینوکس با سکان....

 • yazdan baravand در تاریخ: 1395/06/20

  سلام ممنون از تلاشتون.
  مدرس این دوره جادی هستش؟؟

  ادمین سایت در تاریخ: 1395/06/20

  با سلام
  جهت کسب اطلاعات بیشتر، به دوره ی مد نظر مراجعه نموده و اطلاعات تکمیلی را از سایدبار سمت چپ ملاحظه نمایید

  ارادتمند
  تیم سکان آکادمی

 • Dannak در تاریخ: 1395/06/20

  کار بسیار عالی و بجایی هست. ممنون از زحمات شما

 • Man در تاریخ: 1395/06/21

  بسیار عالی.
  http://ubuntu.ir

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)