رقابت دو غول فناوری در مقابل یکدیکر: Chirp گوگل در مقابل Echo آمازون

تیم تولید و طراحی گوگل در حال ساخت محصولی است که تکنولوژی های دستیار صوتی و جست‌ و جو را در هم ادغام می‌کند و این همان محصولی است که در جواب محصول Echo شرکت آمازون قرار است به بازار عرضه شود. بر طبق اخبار منتشر شده، این محصول جدید شبیه به روتر وایرلس OnHub گوگل است. اگر چه نام دقیقی برای این محصول انتخاب نشده است اما گوگل فعلا نام Chirp به معنای «جیر جیر کردن» یا «جیک جیک کردن» را در نظر دارد. برای آشنای بیشتر با این محصول،‌ با ما در سکان آکادمی همراه باشید.

گوگل در حال حاضر هیچ گونه اظهار نظری را نپذیرفته است اما طبق اطلاعاتی که قبلا منتشر شده، گوگل در حال طراحی و ساخت محصولی است که قابل حمل بوده و به عنوان یک دستیار صوتی یا Voice Assistant به کار برده می‌شود و این یعنی رقیب محصول Echo شرکت آمازون، در حال متولد شدن است! لازم به ذکر است که شرکت آمازون با تولید Echo و فروش آن در حدود 3 میلیون عدد، کلید بازار را در دست دارد.

طبق گفته‌ی منابع، گوگل قصد نداشت تا این محصول را در کنفرانس توسعه‌دهندگانش معرفی کند اما مسلما به مرور زمان شاهد خبرهای جدیدی از این محصول جدید خواهیم بود.

گوگل دستیار صوتی را در گوشی‌های اندروید خود به کار می‌برد اما مجبور است آن‌ را بیشتر توسعه دهد. کاری که اگر دیر بجنبد، رقیبانی چون آمازون، گوی سبقت را ازش خواهند ربود. روتر OnHub گوگل، با وجود این که تابستان گذشته معرفی شد،‌ اما از قابلیت تشخیص صدا برخوردار نیست. 

Echo در حال حاضر اطلاعات متنوعی را جمع‌آوری کرده‌ است؛ اطلاعات مفیدی همچون مشتریان چه چیزی را جست‌ و جو می کنند، به چه چیزی گوش می‌دهند و می‌خرند و چگونه با کامپیوتر صحبت می‌کنند. این اطلاعات دقیقا چیزی است که گوگل نیاز دارد. اما همیشه این‌گونه بوده است یعنی «آمازون تهدیدی بزرگ برای گوگل»، از بازار وب و موبایل گرفته تا آنچه که مشتریان برای خرید‌های معمولی خود جست‌ و جو می‌کنند!

Google’s answer to Amazon's Echo is code-named ‘Chirp’ and is landing soon

0


محسن میرزایی

محسن میرزایی متولد شهریور ماه ۱۳۷۱ در شهرستان سقز استان کردستان است. محسن کارشناسی اش در رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات در دانشگاه کردستان را به اتمام رسانده و قصد ادامه ی تحصیل در رشته ی مالتی مدیا را دارا است. محسن تنها سرگرمی هایی که دارد یا نواختن پیانو است و یا برنامه نویسی و به هر دو به یک اندازه علاقمند است که برنامه نویسی را از دوران دبیرستان و با زبان برنامه نویسی کیوبیسیک و بعد از آن ویژوال بیسیک شروع نمود و در ادامه ی راه نیز زبان هایی نظیر جاوا، سی شارپ، و ای اس پی را فرا گرفت و در حال حاضر نیز بیشتر تمرکزش روی زبان جاوا است. 

در علم کامپیوتر هم انیمیشن سازی و مولتی مدیا حوزه های مورد علاقه ی محسن هستند و اولین تجربه انیمیشن سازی اش با نرم افزار SwishMax و آن هم ساخت انیمیشن های دو بعدی بود. محسن به برنامه های فرهنگی و آموزشی بسیار علاقه دارد و امیدوار است که در سکان آکادمی بتواند در راستای توسعه دانش ایفای نقش کند و فرهنگ آموزش و یادگیری در هر مکان و زمان و برای هر کس به صورت رایگان را توسعه بخشد.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)