ایجاد تیم ضربت توسط یوروپل برای مقابله با افراطی گرایان دولت های اسلامی در رسانه های اجتماعی

آژانس اقدامات قانونی اروپایی -Europol- در حال ایجاد یک گروه ضربت به منظور مبارزه با نفوذ آنلاین دولت های اسلامی (Islamic State یا IS) است. به گزارش بی بی سی، فعالیت های اخیر این آژانس به دلیل نگرانی فزاینده از توانایی دولت های اسلامی در استفاده از وب و رسانه های اجتماعی به منظور استخدام و به کارگیری افراطیان جوامع مسلمان در اروپا، آغاز شده است. این آژانس اعتقاد دارد اکنون نزدیک به 5000 شهروند اتحادیه ی اروپا در حال جنگ در جبهه ی دولت های مسلمان در کشورهای عراق و سوریه هستند.

به گفته مقامات یوروپل، این آژانس شبکه های اجتماعی را رصد خواهد کرد تا بر حساب های کاربری نظارت و جوانانی را که در خطر استخدام توسط این دولت ها هستند شناسایی کند. همچنین این سازمان درخواستی مبنی بر حذف منتشر کنندگان شعارها و تبلیغات دولت های اسلامی از شبکه های اجتماعی خواهد داد. این تیم ضربت عملیات خود را در ماه آینده آغاز خواهد کرد. گزارشات بعدی از فعالیت این گروه ضربت در آینده از طریق یوروپل منتشر خواهد شد.

Europol is assembling a team to fight IS extremists on social media

0


  • توسط:
  • تاریخ:
  • زمان مطالعه: 1
  • تعداد بازدید: 142
نرگس اسدی

نرگس اسدی همواره دغدغه ی تولید علم برای این مرز و بوم را داشته و همین علاقمندی وی منجر گشت تا پس از اخذ مدرک کارشناسی در رشته ی ریاضیات، در رشته ی آینده پژوهی شروع به ادامه تحصیل کند تا بتواند از دید علمی نقشی هرچند کوچک در آینده ی کشورش داشته باشد.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)