اگر عاشق اپن سورس هستید، گوگل رقابت Android Experiments را برایتان تدارک دیده است!

برای تشویق به توسعه اپلیکیشن های اپن سورس، گوگل رقابت Android Experiments I/O را راه اندازی کرده است. سه نفر اول، به کنفرانس توسعه دهندگان گوگل I/O 2016 راه خواهند یافت و پروژه هایشان در همایش Android Experiments به نمایش گذاشته می شود. برای آگاهی بیشتر در مورد جزئیات این رقابت، با سکان آکادمی همراه باشید.

اگر با همایش Android Experiments آشنایی دارید، شاید بدانید که میزبان برخی از جذاب ترین پروژه هایی است که با آن ها برخورد خواهید کرد. در یک اقدام برای تشویق تکنولوژی های متن باز و افزودن اپ های متن باز بیشتر به همایش، گوگل این رقابت را تدارک دیده است. در جشن کدزنی و خلاقیت، گوگل سه نفر را به عنوان برنده این رقابت انتخاب خواهد کرد. این 3 نفر برنده ی سفر به کنفرانس توسعه دهندگان گوگل I/O خواهند شد. برخلاف جنبه های دیگر توسعه نرم افزار، قابل ملاحظه است که اپن سورس فاصله کمی دارد تا به بزرگترین وزنه در توسعه اپ ها تبدیل شود. گوگل در نظر دارد که اپ های متن باز بیشتری را به پلتفرم خود بیاورد تا بدین ترتیب توسعه دهندگان دیگر هم تشویق شوند.

برای برنده شدن در رقابت Android Experiments I/O به چه چیز نیاز دارم؟ 
گوگل انتظار دارد پروژه های خلاقانه ای با استفاده از ویژگی های جدید و متمایز اندروید ببیند. پیشنهاد ما، موارد زیر هستند:

- پروژه هایی که در نحوه تعامل ما با ابزار هایمان، تغییر کوچک یا بزرگی ایجاد کنند.
- جنبه های زیبایی شناسی منحصربفرد.
- پروژه های متن باز که می توانند برای دیگر توسعه دهندگان الهام بخش باشند.
- یا این که می توانید گوگل را سورپرایز کنید؛ آن ها منتظر کارهای خارق العاده تان هستند.

پژوهش هایم را کجا ثبت کنم؟ 
برای این کار می توانید به لینک Android Experiments I/O Challenge مراجعه کنید (البته دسترسی مستقیم برای آی پی ایران ممکن نیست!)

آیا تا به حال، بر روی پروژه ی هیجان انگیزی کار کرده اید که بخواهید با دیگران در میان بگذارید؟ در بخش نظرات این پست می توانید نظرات سایر کاربران سکان آکادمی را در مورد ایده های خود جویا شوید.

Do You Love Open Source? Google Has An Android Experiments Challenge For You

0


مرتضی صمدی

مرتضی صمدی در حال حاضر بیش از هر چیزی دیگری به کسب تجربه فکر می کند تا به محض این که خدمت سربازی اش به پایان رسید، گزینه های کاری به مراتب بهتری برای ورود به بازار کار داشته باشد. مرتصی متولد سال 1371 و دانشجوی رشته ی نرم افزار است. زبان انگلیسی رو با مطالعه زیاد مطالب مختلف فرا گرفته و سکان آکادمی این افتخار را دارد تا از تجربیات وی در این حوزه بهره مند گردد. علاقه ی وی به برنامه نویسی اندروید خیلی زیاده اما بیش از آن، به نوشتار طنز گرایش داشته و امیدوار است روزی طنز را در برنامه نویسی یا برنامه نویسی را در طنز ادغام کرده و محیط دلنشین تری برای یادگیری این مهارت فراهم گرداند. جمله یی که یادآوری آن به مرتضی حس خوبی می ده این است که "اگه تو 30 سالگی پیانو زدن رو شروع کنیم، تو 50 سالگی به احتمال زیاد حرفی واسه گفتن داشته باشیم!" ولی از آنجا که نه پیانو داره و نه 30 سالش شده، فعلا به تمرین سوت می پردازه ...


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)