احتمال مسدود شدن شبکه ی اجتماعی لینکدین در روسیه!

اگر لینکدین در رابطه با سوء‌ استفاده از قانون اطلاعات شخصی حکومتی، مرتکب جرمی شود، آنگاه سازمان تنظیم ارتباطات روسیه موسوم به Roskomnadzor، این شبکه‌ی اجتماعی مشهور را بلاک خواهد نمود. قانون اطلاعات شخصی روسیه شرکت‌ها را ملزم می‌کند که اطلاعات شخصی شهروندان روسیه را در داخل کشور نگهدارند که همین قانون مانع بزرگی برای تایید اجازه‌ی فعالیت بسیاری از شرکت‌های خارجی و شبکه‌های اجتماعی در روسیه است. برای مشاهده‌ی جزئیات بیشتر این خبر، با ما در سکان آکادمی همراه باشید.

سخنگوی لینکدین در این رابطه می‌گوید:

هدف لینکدین ایجاد فرصت‌های اقتصادی برای نیرو‌ی کار در سرتاسر دنیاست. از طرف دیگر دادگاه تصمیم‌گیری روسیه این امکان را دارد که اجازه‌ی دسترسی به لینکدین را برای میلیون‌ها کاربر ما در روسیه یا شرکت‌هایی که از لینکدین برای توسعه تجاری خود استفاده می‌نمایند، سلب کند. ما همچنان علاقه‌مند هستیم که با Roskomndazor در مورد استقرار داده‌هایشان به گفت‌وگو بنشینیم.

اما روسیه‌ معتقد است که لینکدین باید اطلاعات کاربران روسی را بر روی سرورهایی درون خاک این کشور ذخیره کند. علاوه بر این، دولت روسیه به فرآیند پردازش اطلاعات در رابطه با اشخاص ثالث ثبت‌نام نشده در سایت لینکدین نیز معترض است! قانون اطلاعات شخصی شهروندان روسیه در ماه سپتامبر 2015 به تصویب رسید و لینکدین اولین شرکتی بود که با قوانین سازمان تنظیم ارتباطات روسیه به‌مشکل برخورد.

رئیس‌ جمهور روسیه، آقای ولادمیر پوتین،  چند هفته‌ی پیش تهدید کرد که  تمام شرکت‌ها و دفاتر دولتی که از نرم‌افزارهای Microsoft استفاده می‌کنند را از بین خواهد برد چرا که شرکت Microsoft شبکه ی اجتماعی LinkedIn را تصاحب کرده است.

Moscow court threatens to block LinkedIn in Russia

0


محسن میرزایی

محسن میرزایی متولد شهریور ماه ۱۳۷۱ در شهرستان سقز استان کردستان است. محسن کارشناسی اش در رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات در دانشگاه کردستان را به اتمام رسانده و قصد ادامه ی تحصیل در رشته ی مالتی مدیا را دارا است. محسن تنها سرگرمی هایی که دارد یا نواختن پیانو است و یا برنامه نویسی و به هر دو به یک اندازه علاقمند است که برنامه نویسی را از دوران دبیرستان و با زبان برنامه نویسی کیوبیسیک و بعد از آن ویژوال بیسیک شروع نمود و در ادامه ی راه نیز زبان هایی نظیر جاوا، سی شارپ، و ای اس پی را فرا گرفت و در حال حاضر نیز بیشتر تمرکزش روی زبان جاوا است. 

در علم کامپیوتر هم انیمیشن سازی و مولتی مدیا حوزه های مورد علاقه ی محسن هستند و اولین تجربه انیمیشن سازی اش با نرم افزار SwishMax و آن هم ساخت انیمیشن های دو بعدی بود. محسن به برنامه های فرهنگی و آموزشی بسیار علاقه دارد و امیدوار است که در سکان آکادمی بتواند در راستای توسعه دانش ایفای نقش کند و فرهنگ آموزش و یادگیری در هر مکان و زمان و برای هر کس به صورت رایگان را توسعه بخشد.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)