آموزش تعاملی میانبرهای داخل ویرایشگر Sublime Text 3

Sublime Text 3 ویرایشگر متنی قدرتمند است. اینترفیس بسیار ساده ی این ادیتور هیچ پیچیدگی ای برای توسعه دهنده ایجاد نمی کند. می توانید از این ادیتور بدون دانستن جزئیات خاصی استفاده کنید که این ویژگی برای نوآموزها خیلی خوب است. در این مقاله قصد داریم به معرفی نرم افزاری آموزشی برای کار کردن حرفه یی با سابلایم بپردازیم. با سکان آکادمی همراه باشید.

این آموزش از vimtutor الهام گرفته شده است. می توانید میانبرهای مفیدی را برای استفاده از Sublime Text 3 یاد بگیرید. با اتمام این دوره ی آموزشی، شما با مهم ترین و پر استفاده ترین ویژگی ها و میانبرهای این ادیتور آشنا شده اید.

شامل ۶۰ ماژول، ۳۹ قسمت، ۷۰ ویژگی و میانبر مختلف
یادگیری از طریق تمرین بدست می آید. Sublime tutor به طور قاعده مندی شما را از ساده ترین دستورات تا پیچیده ترین آنها آشنا می کند. همه ی اینها داخل خود ویرایشگر اتفاق می افتد.

یادگیری از طریق تمرین
تعداد زیادی تمرین جالب وجود دارد که شما را حین این دوره آموزشی آماده می کند. میانبرها را می توان فورا استفاده کرد. تکرار فاصله دار این کارها تضمین می دهد که آنها را به خاطر خواهید سپرد.

بدون نیاز به جابجایی در متن
برخلاف دوره های آموزشی مبتنی بر وب، حتی لازم نیست تب ها را عوض کنید که باعث از دست دادن تمرکزتان شود. به راحتی در اینترفیس Sublime Text دستورات جدید را یاد می گیرید. پس از نصب، می توانید Sublime Tutor را از طریق منو یا میانبری ساده پیدا کنید (Ctrl + alt + k). به طور کلی این آموزش پر از تمرین های جالب توجه و میانبرهای سابلایم است. به گفته ی طراح اصلی این نرم افزار:

"۴ ساعت کار با Sublime Tutor شما را در توسعه به اندازه ۱۰۰۰ ساعت جلو می اندازد."

روش نصب Sublime Tutor: 
ابتدا باید Package Control را نصب کنید. برای این کار در قسمت View گزینه Show Console را انتخاب کرده و کدهای Package Control را داخل کنسول وارد نمایید.
- Ctrl + Shift + P
- عبارت Install Package را تایپ کنید و اینتر بزنید.
- عبارت Sublime Tutor را جستجو کرده و اینتر بزنید تا این پلاگین نصب شود.

SUBLIME TUTOR

0


مرتضی صمدی

مرتضی صمدی در حال حاضر بیش از هر چیزی دیگری به کسب تجربه فکر می کند تا به محض این که خدمت سربازی اش به پایان رسید، گزینه های کاری به مراتب بهتری برای ورود به بازار کار داشته باشد. مرتصی متولد سال 1371 و دانشجوی رشته ی نرم افزار است. زبان انگلیسی رو با مطالعه زیاد مطالب مختلف فرا گرفته و سکان آکادمی این افتخار را دارد تا از تجربیات وی در این حوزه بهره مند گردد. علاقه ی وی به برنامه نویسی اندروید خیلی زیاده اما بیش از آن، به نوشتار طنز گرایش داشته و امیدوار است روزی طنز را در برنامه نویسی یا برنامه نویسی را در طنز ادغام کرده و محیط دلنشین تری برای یادگیری این مهارت فراهم گرداند. جمله یی که یادآوری آن به مرتضی حس خوبی می ده این است که "اگه تو 30 سالگی پیانو زدن رو شروع کنیم، تو 50 سالگی به احتمال زیاد حرفی واسه گفتن داشته باشیم!" ولی از آنجا که نه پیانو داره و نه 30 سالش شده، فعلا به تمرین سوت می پردازه ...


  • مرتضی صمدی در تاریخ: 1395/03/18

    ناگفته نماند کد های Package Control در این صفحه قرار دارند:
    https://packagecontrol.io/installation

  • محمد در تاریخ: 1395/03/18

    دمت گرم واقعا عالی بود این پست خیلی خوبه این پکیج.البته توصیه میکنم دوستان پکیج emmet را هم نصب کنند

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)